O nás Novinky Koťátka Plány Odchovy
Kocourci Kočičky Odkazy Kniha návštěv Kontakt

Úvodem:

Jsme malá rodinná chovatelská stanice britských krátkosrstých i dlouhosrstých colorpoint kočiček Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2009 a je registrována u mezinárodní organizace WCF.
Zaměřujeme se na barvy:černohnědá, hnědá, červená, hnědá želva,černá želva ve zbarvení colorpoint včetně kreseb tabby a shaded.Veškerá zbarvení mohou být i se zlatem. Od roku 2014 přibylo kvůli vylepšení barvy oka i zbarvení golden shaded ny 11.
Snažíme se vylepšit zejména barvu oka, typ a povahu. Proto v roce 2013 přibyl do naší kočičí smečky kocourek ve zbarvení choko shaded point a v roce 2014 golden shaded s vlohou pro pointa.

choko point BRI b 33 seal golden shaded point BRI ny 11 33
red golden shaded point BRI dy 11 33 black golden shaded Bri ny 11

Nejdůležitější je zdraví našich kočiček a jejich koťátek.

Kočičky jsou očkované nadstandartní vakcínou proti caliciviroze, panleukopenii, chlamydioze , rhinotracheitis, vzteklině a kočičí leukemii. Pravidelně jsou odčervené, testované na FeLV, FIV, PKD a HCM s negativními výsledky.
Krmíme pouze kvalitními granulemi od firmy Aplaws, Taste of the Wild,Arden Grange. V období růstu a březosti dostávají každý den syrové hovězí zadní maso (48hodin přemražené), termizované přírodní sýry, zakysanou smetanu. Hovězí maso dostávají dospělé kočičky 1x za 14 dní dle libosti.

Naše koťátka jsou k odběru nejdříve ve 13. týdnu, 3x očkovaná včetně vztekliny a 3x odčervená s čipem a Europasem a malou výbavičkou pro první dny v novém domově. Naše koťátka prodáváme pouze do rodinného prostředí,kde budou mít plnou péči a hlavně laskavé srdce nových majitelů.

O nás:

Rozhodla jsem se přispět svou troškou do mlýna a vylepšit zatím ještě „mladé“ plemeno Britské colorpoint kočičky, vše za velké podpory celé mé rodiny, kterým za mnohé vděčím. Máme 8 krásných kočiček: tři chovné kocourky, dva rozmazlené kastráty a tři chovné kočičky.
V roce 2008 mne učaroval vrh „H“ z CHS von Hunady*SK.
Byl to překrásný a výjimečný vrh ze spojení BRI ny 11(černozlaté stínování) a BRI c 33 (lilavá s odznaky). Vznikla nádherná koťátka s fantastickou barvou a velikostí oka. Já jsem si od Zuzanky Huňadyové vzala hned 2 kocourky prvorozeného Harryho ( BRI x cy 24) a posledního mazánka Howarda ( BRI n 21 33). Oba dostali přezdívky Harry –Pupík (od začátku měl neskutečný apetit) a Howard – Vrtulka ( pro jeho specifické rituály při mazlení). Když po prvním roce jejich života, jsme obě zjistily,že by byla škoda Vrtulku vykastrovat, začala jsem zjišťovat co vše je nutné k jeho uchovnění. Chlapeček rostl do krásy a Pupík jakožto kastrát do šířky :).


V září roku 2009 jsem si společně se Zuzankou Huňadyovou, Kačkou Prokajovou a mým tatínkem , jeli až do dalekého Uedemu ( sever Německa) pro mou zlatou krásku Janine. Bylo to malé chlupaté čudo s neuvěřitelně velikýma modrýma očima a pidi nosíkem. Dostala okamžitě přezdívku Píďa. Celou cestu se chovala parádně jako rozená dáma, (byla vždy u někoho na klíně). Měla jsem z ní velkou radost a ještě větší měl můj syn Riška, který moc chtěl malé koťátko.


V květnu roku 2011 se nám narodila druhá miminka, kde jsme si cíleně přáli holčičku pro naší CHS. Byli jsme u kamarádky Jany Schustrové CHS Crazy Blue*CZ na krytí jejím vyjímečným kocourkem SC Harry von Koberland*DE. Podařilo se a my jsme si mohli vybrat hned ze 3 krásných holčiček. Dvě děvčátka se narodila ve zbarvení černohnědé s odznaky a naše Broskvička ve zbarvení zlato-černohnědé odznaky s kresbou.


V roce 2012 se nám narodila Cibulenka,která musela zůstat pro svou fantastickou povahu a výzor prostě doma :) je z ní spokojená kastrátka a je nedílnou součástí naší smečky. Cíba má zbarvení seal golden shaded point.


Psal se rok 2013 a Píďa nám nadělila úžasnou holčičku s temně modrýma očima, která dostala jméno Fialka (Bri hy 11 33), je to naše malá čertice, je všude kde se něco děje. V tomto roce nám přibyl i kocourek jménem Kája z CHS of Horatio*DE, ve zbarvení Bri by 11 33. Je to náš zlatý, hodný brouček.


V roce 2014 nám přibyl doslova malý zlatý poklad jménem Melounek, který nese vlohu pro zbarvení point. Je to strašně úžasný a dobrotivý chlapeček, který si okamžitě získal srdce celé kočičí smečky a samozřejmě i naše.


Snažíme se v kruhu rodinném chovat a vychovávat naše chlupaté děti, aby dělali radost nejenom nám, ale i budoucím majitelům. Na všechny své děti jsme patřičně hrdí a jsme v neustálém kontaktu s jejich majiteli.


  Počítadlo prístupov: Dnes: 6 | Celkem: 108747WebTrade