O násNovinkyKoťátkaPlányOdchovy
KocourciKočičkyOdkazyKontakt

Úvodem:

Jsme malá rodinná chovatelská stanice britských krátkosrstých i dlouhosrstých colorpoint kočiček. Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2009 u organizeceFIFe a momentálně jsme registrováni u mezinárodní organizace WCF. Zaměřujeme se na barvy:černohnědá, hnědá, modrá, lila, červená, želvovinová ve zbarvení colorpoint včetně kreseb tabby, shaded, shell. Veškerá zbarvení mohou být se zlatem či stříbrem. Snažíme se vylepšit zejména barvu oka, typ a povahu. Proto v roce 2013 přibyl do naší kočičí smečky kocourek ve zbarvení chokoshaded point a v roce 2014 goldenshaded s vlohou pro pointa.

◊ Nejdůležitější je zdraví našich kočiček a jejich koťátek ◊


Kočičky jsou očkované vakcínou proti caliciviroze, panleukopenii, rhinotracheitis a vzteklině . Pravidelně jsou odčervené, testované na FeLV, FIV, PKD a HCM s negativními výsledky. Krmíme pouze kvalitními granulemi od firmy Happy Cat, syrovým hovězím masem a samozřejmě přidáváme ještě vitamíny ať už formou pasty, prášku a nebo tabletek. V období růstu a březosti dostávají každý den syrové hovězí maso (48hodin přemražené), kočičí mléko a granule pro březí, kojící kočky a koťata. Hovězí maso dostávají dospělé kočičky 1x za 14 dní dle libosti.

Naše koťátka jsou k odběru nejdříve v 15-17. týdnu, (koťátka na mazlíka půjdou do nových domovů jakokastráti viz článek rané kastrace v sekci Koťata*) 3x očkovaná včetně vztekliny a 3x odčervená s čipem a Europasem a malou výbavičkou pro první dny v novém domově. Naše koťátka prodáváme pouze do rodinného prostředí,kde budou mít plnou péči a hlavně laskavé srdce nových majitelů.

O nás:

Vše začalo v roce 2008, kdy mne osud zavál k úžasné osůbce Zuzance Huňadyové, která mne zasvětila do tajů chovatelství colorpoint kočiček a stala se mou celoživotní kamarádkou, poradkyní a oporou. Díky ní jsem se dostala do světa kočkařů a seznámila se spoustou úžasných a zajímavých lidí, kteří jsou pořád součástí mého života. Bezpodpory celé mé rodiny by to nešlo, a já jim za mnohé vděčím a děkuji. Momentálně k roku 2020 máme více kastrátu než chovných kočiček, ale s některými pusinkami se prostě nedá rozloučit a musí zůstat s námi. Máme 10 krásných kočiček : jednoho chovného kocourka, pět rozmazlenýchkastrátů a čtyři chovné kočičky.


V roce 2008 mne učaroval vrh „H“ z CHS von Hunady*SK. Byl to překrásný a výjimečný vrh ze spojení BRI ny 11(černozlaté stínování) a BRI c 33 (lilavá s odznaky). Vznikla nádherná koťátka s fantastickou barvou a velikostí oka. Já jsem si od Zuzanky Huňadyové vzala hned 2 kocourky prvorozeného Harryho ( BRI x cy 24) a posledního mazánka Howarda ( BRI n 21 33). Oba dostali přezdívky Harry –Pupík (od začátku měl neskutečný apetit) a Howard – Vrtulka ( pro jeho specifické rituály při mazlení). Když po prvním roce jejich života, jsme obě zjistily,že by byla škoda Vrtulku vykastrovat, začala jsem zjišťovat co vše je nutné k jeho uchovnění. Chlapeček rostl do krásy a Pupík byl spokojený a rozmazlený kastrát. Momentálně jsou oba rozmazlení kastráti a užívají si s námi domácí váleníčko.
V září roku 2009 jsem si společně se Zuzankou Huňadyovou, Kačkou Prokajovou a mým tatínkem , jeli až do dalekého Uedemu (sever Německa) pro mou zlatou krásku Janine. Bylo to malé chlupaté čudo s neuvěřitelně velikýma modrýma očima a pidi nosíkem. Dostala okamžitě přezdívku Píďa. Celou cestu se chovala parádně jako rozená dáma, (byla vždy u někoho na klíně). Měla jsem z ní velkou radost a ještě větší měl můj syn Riška, který moc chtěl malé koťátko.V květnu roku 2011 se nám narodila druhá miminka, kde jsme si cíleně přáli holčičku pro naší CHS. Byli jsme u kamarádky Jany Schustrové CHS Crazy Blue*CZ na krytí jejím vyjímečným kocourkem SC Harry von Koberland*DE. Podařilo se a my jsme si mohli vybrat hned ze 3 krásných holčiček. Dvě děvčátka se narodila ve zbarvení černohnědé s odznaky a naše Broskvička ve zbarvení zlato-černohnědé odznaky s kresbou. Po Broskvičce ( Lemurce) jsme si nechali jednoho chlapečka Jeníka (*, který je náš miláček a zůstal s námi. Momentálně je společně se svou dcerou Gigi v rodině mé dobré kamarádky Lenky, kde si užívá postýlku a gaučík.V roce 2012 se nám narodila Cibulenka,která musela zůstat pro svou fantastickou povahu a výzor prostě doma :)
je z ní spokojená kastrátka a je nedílnou součástí naší smečky. Cíba má zbarvení sealgoldenshaded point.V roce 2013 jsme si nechali úžasnou kočičku Fialku, která byla od prvního okamžiku edílnou součástí ašeho kočičího týmu a neustále je poslem dobré nálady a pohody. Zdědila povahu i nechuť k focení po svém tatínkovi a ženskou krásu po své mamince. Tento rok jsme si přivezli zdatného krásného kocourka Golden Curry of Horatio*DE z Německa ve zbarvení choko golden shaded point, byl výjimečný od začátku, velice komunikativní a neustále se dožadoval pozornosti, měli jsme po něm několik krásných vrhů mohutných a zdravých koťátek. Ponechala jsme si po něm kocourka Obelixe (*2017) a kočičku Nektarinku (*2017). Od roku 2017 je kastrátem a užívá si se svým synem Chillim mazleníčko na gauči.

V roce 2014 nám přibyl doslova malý zlatý poklad jménem Melounek z CHS Bell Arden*SK od Andrejky Koppiové, který nese vlohu pro zbarvení point. Je to strašně úžasný a dobrotivý chlapeček, který si okamžitě získal srdce celé kočičí smečky a samozřejmě i naše. Bohužel v roce 2017 jsme se museli s Melounkem náhle rozloučit. Stále je s námi a já ho vidím v jeho dceři Isabo, kterou jsem si v roce 2015 nechala.
Rok 2016 nám přivedl hned dvě kočičky obě z Ruska - St.Petersburg a to modro stříbrnou Gezzane Galia Gatto de Rey a lilovou kočičku s kresbou BibiVelloso obě jsou rozené carevny a Gezzane ( Nataša) byla od začátku submisivní zato Bibi (Bibinka) je hotová mazlivá dračice. O svá koťátka se krásně stará a přenáší svůj temperament i na koťátka. Po Nataše jsme si nechali jediného point chlapečka Obelixe (*2017).- v roce 2020 je již kastrátskou na odpočinku.

V roce 2017 jsem si přivezla kocourka ve stříbrném zbarvení blacksilvershaded point KaspianaSpecialEdition,SK od Ivetky Kralovičové ze Slovenska. Je hrdým otcem dvou vrhů O a P, které měly nádherné barvičky a milé povahy. Momentálně je ukončená jeho kariéra chovného kocourka a budu mu hledat novou rodinku, které bude nesmírně rád vykládat co celý den dělal.

Snažíme se v kruhu rodinném chovat a vychovávat naše ‚chlupaté děti‘, aby dělali radost budoucím majitelům a pomáhali společně překonávat strasti i slasti života. S novými majiteli nás většinou pojí krásné a pevné pouto přátelství a důvěry a já si toho nesmírně vážím, jsem tu pro Vás ve dne v noci a snažím se vždy pomoci, pokud je to v mých silách a nebo zkušenostech.

  Počítadlo prístupov: Dnes: 37 | Celkem: 191598